Hoppa till sidans innehåll

Ridhusschema/Lektionsschema


Ridhusschema/Lektionsschema

 

Måndag

Lilla

Gamla

Nya

 

06:45-07:45 Harvning

06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

 

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

 

14:15-14:45 Harvning

 

 

16:45-17:30

I ponny

 

Linda Skog

 

 

17:35-18:20

Nyb. ponny

 

Linda Skog

 

17:30-18:30

IV häst

senior

Liz Stivner

18:25-19:10

I-II ponny

 

Linda Skog

 

18:30-19:30

II-III häst

junior

Liz Stivner

 

19:15-20:00

III ponny

 

Linda Skog

19:30-20:30

III häst

senior

Liz Stivner

 

 

20:30-21:30

IV häst

senior max 6st

Liz Stivner

 

Tisdag

Lilla

Gamla

Nya

 

06:45-07:45 Harvning

06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

 

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

 

14:15-14:45 Harvning

 

 

16:45-17:30

I-II ponny

 

Jennie Johansson

 

 

17:35-18:20

Nyb-I ponny

 

Jennie Johansson

 

17:00-18:00

IV häst

junior

Liz Stivner

18:25-19:10

I ponny

 

Jennie Johansson

 

18:00-19:00

IV häst

jun+sen

Liz Stivner

 

19:15-20:00

III ponny

 

Jennie Johansson

19:00-20:00

III häst

jun+sen

Liz Stivner

 

 

20:00-21:00

II häst

senior

Liz Stivner

 

Onsdag Ojämna veckor

Lilla

Gamla

Nya

 

06:45-07:45 Harvning

06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

 

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

 

14:15-14:45 Harvning

 

 

16:45-17:30

I-II ponny

 

Jennie Johansson

 

 

17:35-18:20

Nyb. ponny

 

Jennie Johansson

17:00-18:00

I häst

jun+sen

Magdalena Randver

 

18:25-19:10

III ponny

 

Jennie Johansson

18:00-19:00

Nyb-I häst

jun+sen

Magdalena Randver

 

 

19:15-20:00

II+ ponny

 

Jennie Johansson

19:00-20:00

I-II häst

senior

Magdalena Randver

 

 

20:20-21:20

IV häst hoppspecial

senior max 6st

Magdalena Randver

 

Onsdag Jämna veckor

Lilla

Gamla

Nya

 

06:45-07:45 Harvning

06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

 

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

 

14:15-14:45 Harvning

 

 

16:45-17:30

I-II ponny

 

Jennie Johansson

 

 

 

 

 

 

 

16:30-20:20 Hoppträning Privatekipage

Claes Jansson

17:35-18:20

Nyb. ponny

 

Jennie Johansson

17:00-18:00

I häst

jun+sen

Magdalena Randver

18:25-19:10

III ponny

 

Jennie Johansson

18:00-19:00

Nyb-I häst

jun+sen

Magdalena Randver

19:15-20:00

II+ ponny

 

Jennie Johansson

19:00-20:00

I-II häst

senior

Magdalena Randver

 

 

20:20-21:20

IV häst hoppspecial

senior max 6st

Magdalena Randver

Torsdag

Lilla

Gamla

Nya

 

06:45-07:45 Harvning

06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

 

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

 

14:15-14:45 Harvning

 

 

16:45-17:30

II-III ponny

 

Liz Stivner

 

17:00-18:00

II häst

senior

Claes Jansson

17:35-18:20

Nyb-I ponny

 

Liz Stivner

 

 

18:25-19:10

I ponny

 

Liz Stivner

 

 

19:00-19:15

Frambyggnad hoppspecial

19:00-20:00

IV häst

jun+sen

Claes Jansson

 

19:15-20:15

IV ponny

Hoppspecial max 6st

Liz Stivner

20:00-21:00

IV häst

Bom- (hopp-) special

jun+sen

Claes Jansson

 

 

21:00-22:00

IV häst

Bom- (hopp-) special

jun+sen

Claes Jansson

 

Fredag

Lilla

Gamla

Nya

 

06:45-07:45 Harvning

06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

08:15-08:45 Utsläpp genom gamla ridhuset

 

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

13:30-14:00 Insläpp genom gamla ridhuset

 

14:15-14:45 Harvning

 

 

16:45-17:30

Nyb+ ponny

 

Anna Stewart

 

 

17:35-18:20

I ponny

 

Anna Stewart

 

17:15-18:15

II-III häst

jun+sen

Jennie Johansson

18:25-19:10

I-II ponny

 

Anna Stewart

 

 

19:00-19:15

Frambyggnad hoppspecial

18:15-19:15

III häst

senior max 6st

Jennie Johansson

 

19:15-20:15

III ponny

Hoppspecial max 6st

Anna Stewart

19:15-20:15

III häst hoppspecial

jun+sen

Jennie Johansson

 

 

 

 

Lördag

Lilla

Gamla

Nya

06:45-07:00

Utsläpp av ponnyer mellan lilla och gamla ridhuset

06:45-07:00

Utsläpp av ponnyer mellan lilla och gamla ridhuset

 

08:30-09:00

Insläpp av ponnyer mellan lilla och gamla ridhuset

08:30-09:00

Insläpp av ponnyer mellan lilla och gamla ridhuset

 

09:00-10:00

HK

 

Jennie Johansson

 

09:45-10:00

Frambyggnad hoppspecial

 

 

10:00-11:00

III ponny

Hoppspecial max 6st

Alexandra Karlsson

 

11:00-11:45

I-II ponny

 

Alexandra Karlsson

 

10:20-11:20

III häst

senior

Jennie Johansson

 

 

 

11:25-12:25

III häst

junior

Jennie Johansson

12:50-13:35

I-II ponny

 

Alexandra Karlsson

 

12:30-13:30

III häst

jun+sen

Jennie Johansson

 

13:40-14:25

II+ ponny

 

Alexandra Karlsson

 

14:30-15:00

Knatteridning ponny

 

Alexandra Karlsson

 

 

 

Söndag

Lilla

Gamla

Nya

 

 

 

07:30-08:30 Utsläpp genom gamla ridhuset

07:30-08:30 Utsläpp genom gamla ridhuset

 

13:30-14:30 Insläpp genom gamla ridhuset

13:30-14:30 Insläpp genom gamla ridhuset

 

 

 

 

 

 

 

16:00-18:00

Hoppning har företräde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

Uppdaterad: 27 NOV 2021 15:51 Skribent: Jennie Johansson
E-post: This is a mailto link

Beställning av klubbkläder:

 Klubbkläder

 

 

 

 Sponsorer:

 

A-hus

 

 Svenljunga sadelmakeri

Ale Djurklinik

 

 Agria

 Ale Ridsport

 

 

 

 

Bingoalliansen

 

 

 

 

 

Postadress:
Ale-Jennylunds RK - Ridsport
Jennylundsvägen 1
44534 Bohus

Besöksadress:
Jennylundsvägen 1
44534 Bohus

Kontakt:
Tel: 031982500
E-post: This is a mailto link

Se all info