Gå till innehåll
Ale-Jennylunds Ridklubb
Ale-Jennylunds Ridklubb

Ridhusschema


Måndag


Lilla


Gamla


Nya



06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset


14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

Nyb. ponny

Felicia Schalin



 

17:35-18:20

Nyb-I ponny

Felicia Schalin



 

17:30-18:30

IV häst

senior

Liz Stivner

 

18:25-19:10

Nyb+ ponny

Felicia Schalin




19:00-19:15

Frambyggnad ponnygrupp

18:30-19:30

II-III häst

junior

Liz Stivner

 




19:15-20:00

II ponny

Felicia Schalin




 

19:30-20:30

III häst

senior

Liz Stivner





20:30-21:30

IV häst

senior max 6st

Liz Stivner

 




 

Tisdag


Lilla


Gamla


Nya



06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset


14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

Nyb. ponny

Jennie Johansson





17:35-18:20

I-II ponny

Jennie Johansson






17:00-18:00

IV häst hoppspecial

junior

Liz Stivner


18:25-19:10

II ponny

Jennie Johansson




19:00-19:15

Frambyggnad ponnygrupp


18:00-19:00

IV häst

jun+sen

Liz Stivner



19:15-20:00

II ponny

Jennie Johansson


19:00-20:00

III häst

jun+sen

Liz Stivner




20:00-21:00

II häst

senior

Liz Stivner






 

Onsdag Ojämna veckor

 

Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset


14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

II ponny

Jennie Johansson




17:35-18:20

Nyb-I ponny

Jennie Johansson



18:10-18:25

Frambyggnad ponnygrupp

17:00-18:00

I häst

jun+sen




18:25-19:10

III ponny

Jennie Johansson


18:00-19:00

Nyb-I häst

jun+sen




19:15-20:00

II-III ponny

Jennie Johansson


19:00-20:00

Nyb./Återvändare häst

senior





20:20-21:20

IV häst hoppspecial

senior max 6st






 

Onsdag Jämna veckor

 

Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset


14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

II ponny

Jennie Johansson





16:30-20:20 Hoppträning

Privatekipage

Claes Jansson


17:35-18:20

Nyb-I ponny

Jennie Johansson


17:00-18:00

I häst

jun+sen



18:25-19:10

III ponny

Jennie Johansson


18:00-19:00

Nyb-I häst

jun+sen



19:15-20:00

II-III ponny

Jennie Johansson


19:00-20:00

Nyb./Återvändare häst

senior





20:20-21:20

IV häst hoppspecial

senior max 6st






 

Torsdag


Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset


14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset









16:30-16:45

Frambyggnad ponnygrupp



16:45-17:30

II-III ponny

Liz Stivner



17:35-18:20

I-II ponny

Liz Stivner



17:00-18:00

II häst

senior

Claes Jansson


18:25-19:10

II ponny

Liz Stivner








19:00-19:15

Frambyggnad hoppspecial

19:00-20:00

IV häst

jun+sen

Claes Jansson



19:15-20:15

III ponny

Hoppspecial max 6st

Liz Stivner

20:00-21:00

IV häst

Bom- (hopp-) special

jun+sen

Claes Jansson




21:00-22:00

IV häst

Bom- (hopp-) special

jun+sen

Claes Jansson





 

Fredag


Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset


14:00-14:10 och 15:00-15:10

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

Nyb. ponny

Elsa Lindgren




17:35-18:20

I ponny

Elsa Lindgren



17:15-18:15

III häst

jun+sen

Jennie Johansson


18:25-19:10

II ponny

Elsa Lindgren




19:00-19:15

Frambyggnad hoppspecial

18:15-19:15

III häst

senior max 6st

Jennie Johansson



19:15-20:15

III ponny

Hoppspecial max 6st

Elsa Lindgren


19:15-20:15

III häst hoppspecial

jun+sen

Jennie Johansson





 

Lördag

 

Lilla

Gamla

Nya




09:00-10:00

HK

Jennie Johansson




09:45-10:00

Frambyggnad hoppspecial



10:00-11:00

III ponny

Hoppspecial max 6st

Alexandra Karlsson



11:00-11:45

II ponny

Alexandra Karlsson



10:20-11:20

III häst

senior

Jennie Johansson




11:25-12:25

III häst

junior

Jennie Johansson


12:50-13:35

I+ ponny

Alexandra Karlsson




13:25-13:40

Frambyggnad ponnygrupp

12:30-13:30

III häst

jun+sen

Jennie Johansson



13:40-14:25

II-III ponny

Alexandra Karlsson



14:30-15:00

Knatteridning ponny

Alexandra Karlsson







 

Söndag

 

Lilla

Gamla

Nya



 

07:30-08:30 Utsläpp

genom gamla ridhuset


07:30-08:30 Utsläpp

genom gamla ridhuset






13:30-14:30 Insläpp

genom gamla ridhuset


13:30-14:30 Insläpp

genom gamla ridhuset







16:00-18:00

Hoppning har företräde













 

Sponsorer

Besöksadress

Jennylundsvägen 1
445 34 Bohus

Postadress

Jennylundsvägen 1
445 34 Bohus

Kontakta oss

031 982500
ridskolan@ajrk.se