Gå till innehåll
Ale-Jennylunds Ridklubb
Ale-Jennylunds Ridklubb

Molly Fonden

Ale-Jennylunds Ridklubb har en spännande utmaning framför oss - vi behöver välkomna en ny ridskolehäst till vår gemenskap! Att bibehålla och utveckla vår hästfamilj är en nödvändighet för att kunna fortsätta erbjuda högkvalitativ ridning och utbildning till våra medlemmar.

För att göra detta till verklighet behöver vi din hjälp. Vi står inför en ekonomisk utmaning men tillsammans kan vi hjälpas åt! Varje litet bidrag räknas och gör skillnad. Genom att donera till Mollyfonden (Swisha 123 198 17 60, Meddelande: Molly Fonden) gör du skillnad för våra hästar och medlemmar. Om varje medlem donerar 250 kronor vilket motsvarar en ridlektion på ponny eller knappt två luncher på stan är vi i mål!

På detta sätt kan vi tillsammans fortsätta att skapa minnen och upplevelser för våra medlemmar och elever. Vi är otroligt tacksamma för allt stöd vi får. Ni kan följa insamlingen på www.ajrk.se Länk till annan webbplats. eller på informationstavlorna i klubbhuset.

Till dags dato har ni tillsammans bidragit med: (28/4; 8525:-), (1/5: 14715:-) (4/5 15475:-) (6/5 23925:-) 11/5 25625:- Tack till alla er som hittills har skänkt ett bidrag!

Tack för att du är en del av vår gemenskap och för ditt bidrag vilket kommer att hjälpa oss förverkliga vår gemensamma dröm om en ny ridskolehäst.

Vi har startat en insamling, som vi kallar Molly Fonden. Pengarna ska gå till en ny häst som ska ersätta våran fantastiska Molly, och hästar som Molly är dyra så vi behöver all hjälp vi kan få.

Alla kan swisha valfritt belopp till swishnummer 123 198 17 60 och märka swishen ”Molly Fonden”. Vi är jättetacksamma för varje liten krona som kommer in.

Tack på förhand!!

QR kod Molly fonden

Publicerad: 2024-04-28

Senast uppdaterad: 2024-05-11

Författare: Jennie Johansson

Besöksadress

Jennylundsvägen 1
445 34 Bohus

Postadress

Jennylundsvägen 1
445 34 Bohus

Kontakta oss

031 982500
ridskolan@ajrk.se