Gå till innehåll
Ale-Jennylunds Ridklubb
Ale-Jennylunds Ridklubb

Lektionsschema/Ridhusschema


Måndag


Lilla


Gamla


Nya



06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning

08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset


13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

Nyb. ponny

Pernilla Blomquist




17:35-18:20

I-II ponny

Pernilla Blomquist




17:30-18:30

IV häst

senior

Liz Stivner


18:25-19:10

I ponny

Pernilla Blomquist


 

19:00-19:15

Frambyggnad ponnygrupp

18:30-19:30

II-III häst

junior

Liz Stivner



 


19:15-20:00

MG kurs

Felicia Ardbring



19:30-20:30

III häst

senior

Liz Stivner


 

20:05-20:50

MG kurs

Felicia Ardbring

20:30-21:30

IV häst

senior max 6st

Liz Stivner





 

Tisdag


Lilla


Gamla


Nya



06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset


13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

I-II ponny

Pernilla Blomquist





17:35-18:20

Nyb.+ ponny

Pernilla Blomquist






17:00-18:00

Jun. häst hoppspecial


Liz Stivner


18:25-19:10

II ponny

Pernilla Blomquist




19:00-19:15

Frambyggnad ponnygrupp


18:00-19:00

IV häst

jun+sen

Liz Stivner



19:15-20:00

III ponny

Pernilla Blomquist


19:00-20:00

III häst

jun+sen

Liz Stivner




20:00-21:00

II häst

senior

Liz Stivner






 

Onsdag Ojämna veckor


Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset


13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

II ponny

Jennie Johansson




17:35-18:20

I ponny

Jennie Johansson



18:10-18:25

Frambyggnad ponnygrupp

17:00-18:00

II häst

jun+sen

Pernilla Blomquist



18:25-19:10

III ponny

Jennie Johansson


18:00-19:00

I häst

jun+sen

Pernilla Blomquist



19:15-20:00

III ponny

Jennie Johansson


19:00-20:00

IV häst

senior

Pernilla Blomquist




20:20-21:20

IV häst hoppspecial

senior max 6st

Pernilla Blomquist





 

Onsdag Jämna veckor


Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset


13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

II ponny

Jennie Johansson





16:30-20:20 Hoppträning

Privatekipage

Claes Jansson


17:35-18:20

I ponny

Jennie Johansson


17:00-18:00

II häst

jun+sen

Pernilla Blomquist


18:25-19:10

III ponny

Jennie Johansson


18:00-19:00

I häst

jun+sen

Pernilla Blomquist


19:15-20:00

III ponny

Jennie Johansson


19:00-20:00

IV häst

senior

Pernilla Blomquist




20:20-21:20

IV häst hoppspecial

senior max 6st

Pernilla Blomquist





 

Torsdag


Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset


13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset









16:30-16:45

Frambyggnad ponnygrupp



16:45-17:30

III ponny

Liz Stivner



17:35-18:20

II ponny

Liz Stivner



17:00-18:00

II häst

senior

Claes Jansson


18:25-19:10

II ponny

Liz Stivner








19:00-19:15

Frambyggnad hoppspecial

19:00-20:00

IV häst

jun+sen

Claes Jansson



19:15-20:15

III ponny

Hoppspecial max 6st

Liz Stivner

20:00-21:00

IV häst

Bom- (hopp-) special

jun+sen

Claes Jansson




21:00-22:00

IV häst

Bom- (hopp-) special

jun+sen

Claes Jansson





 

Fredag


Lilla

Gamla

Nya


06:45-07:45 Harvning


06:45-07:45 Harvning


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset


08:15-08:45 Utsläpp genom

gamla ridhuset



11:00-11:30 Harvning




13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset


13:30-13:45

Insläpp genom gamla ridhuset






16:45-17:30

Nyb.-I ponny

Elsa Lindegren




17:35-18:20

I ponny

Elsa Lindegren



17:15-18:15

III häst

jun+sen

Jennie Johansson


18:25-19:10

Nyb. ponny

Elsa Lindegren




19:00-19:15

Frambyggnad hoppspecial

18:15-19:15

III häst

senior max 6st

Jennie Johansson



19:15-20:15

III ponny

Hoppspecial max 6st

Elsa Lindegren


19:15-20:15

III häst hoppspecial

jun+sen

Jennie Johansson





 

Lördag


Lilla

Gamla

Nya




09:00-10:00

HK

Jennie Johansson




10:05-10:20

Frambyggnad hoppspecial



10:20-11:20

III ponny

Hoppspecial max 6st

Elsa Lindegren


09:15-10:15

Nyb. Häst

Elsa Lindegren

 

11:25-12:10

II-III ponny

Elsa Lindegren

10:20-11:20

III häst

senior

Jennie Johansson




11:25-12:25

III häst

junior

Jennie Johansson


12:40-13:25

Nyb.+ ponny

Elsa Lindegren




 

12:30-13:30

III häst

jun+sen

Jennie Johansson


13:30-14:00

Knatteridning ponny

Elsa Lindegren

 


 







 

Söndag

 

Lilla

Gamla

Nya



 

07:30-08:30 Utsläpp

genom gamla ridhuset


07:30-08:30 Utsläpp

genom gamla ridhuset






13:30-14:30 Insläpp

genom gamla ridhuset


13:30-14:30 Insläpp

genom gamla ridhuset







16:00-18:00

Hoppning har företräde













 

Besöksadress

Jennylundsvägen 1
445 34 Bohus

Postadress

Jennylundsvägen 1
445 34 Bohus

Kontakta oss

031 982500
ridskolan@ajrk.se